2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försörjningsbyggnad om- och tillbyggnad (NAV)
Beskrivning: Entreprenaden avser om- och tillbyggnad av försörjningsbyggnader vid Västmanland sjukhus Västerås i enlighet med bifogade upphandlingsdokument. Arbetena omfattar bygg, mark, VVS, el mm och utförs etappvis och samordnat med berörda verksamheter, samtidigt som byggnadens verksamheter hålls i drift. Total yta är ca 10 920 kvm, varav ca 625 kvm nybyggnad.
Intern identifierare: IN-IN26-0015
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000