216920-2019 - ÄndringSverige-Kristianstad: Mattor
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhyrning, tvätt och byte av entrémattor
Referensnummer: 2019-O000299
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39531000 Mattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av hyra/tvätt av entrémattor för Region Skåne och för andra juridiska personer där Region Skåne har ett dominerande ägarinflytande, samt till de övriga verksamheter med vilka regionen har avtal med om ex materialförsörjning.