217004-2021 - ResultatSverige-Motala: Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsavverkning
Referensnummer: UH-2020-106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Motala kommun ramavtal för skogsavverkning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77200000 Skogstjänster, 77210000 Skogsavverkning, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser skogsavverknings tjänster.