217005-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningsmän med KA-certifiering
Referensnummer: SFB-2020-00558
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att generera ramavtal med två leverantörer av tekniska konsulter avseende entreprenadbesiktningsmän med KA-certifiering inklusive besiktningsgrupp.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen