217054-2019 - ResultatSverige-Arvika: Förmedling av vårdpersonal
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster sjuksköterskor (DIS) Tilldelning
Referensnummer: Dnr 2019-216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Meddelande av tilldelningsbeslut i det dynamiska inköpssystemet om Bemanningstjänster sjuksköterskor
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen