Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil.
Referensnummer: MOB.2017.51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Gnesta kommun genomför en upphandling av en 1 st. fabriksny lastbil med lastväxlare förberedd för anläggningskörning. Lastbilen ska vara utrustad med tridem, frontplog, sand/saltspridare, lastväxlarflak samt förberedd för kran.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34134000 Lastbilar med flak och tipptruckar, 34134100 Lastbilar med flak, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen