217169-2020 - PlaneringSverige-JÖNKÖPING: Vuxenundervisning på universitetsnivå
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Information om upphandling av kommunal vuxenutbildning
Referensnummer: 20/91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80430000 Vuxenundervisning på universitetsnivå
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi bjuder in till en information via Skype där vi kommer att informera om upphandlingen, tidsplan och våra planer för vuxenutbildningen. Informationen äger rum kl 8:30 den 1 juni 2020. Tiden beräknas till 30-60 minuter. Medverkar gör Annica Svenningsson, Vuxenutbildningschef och Petter Cederbrink, Upphandlingsledare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Jönköpings kommun kommer under hösten 2020 att påbörja en ny upphandling av kommunal vuxenutbildning för perioden 2022-2025. Nya avtal planeras vara på plats vid halvårsskiftet 2021.