Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Linjetrafik med små bussar
Referensnummer: 2020-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillhandahålla linjelagda bussresor för Österåkers kommun (nedan beställaren).
Den precisa omfattningen och beskrivningen av efterfrågad tjänst framgår av bilaga 1 Kravspecifikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen