217188-2017 - ÄndringSverige-Linköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stentgrafter med tillbehör för endovaskulära aortakirurgi.
Referensnummer: UC-2016-191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötlands län, Landstinget i Kalmar län och Region
Jönköpings län avser att upphandla Stentgrafter med tillbehör för endovaskulär aortakirurgi.