Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillfälliga boende
Referensnummer: AMF 37/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55110000 Hotellinkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgs stad avser att upphandla tillfälliga boendeplatser avsedda för hyresgäster med akut boendebehov. Upphandlingen omfattar boendeplatser på vandrarhem, hotell, motell, pensionat eller likvärdigt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 24 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55110000 Hotellinkvartering, 55210000 Vandrarhemstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen