217269-2018 - ResultatSverige-Växjö: Elmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grossistmateriel
Referensnummer: 18/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31681410 Elmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö Energi AB, Växjö Energi Elnät AB samt Wexnet AB avser upphandla ett ramavtal avseende grossistmateriel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18143000 Skyddskläder, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen