Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmedlingstjänst för externa utbildningar
Referensnummer: TN 2017-1671
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Förmedlingstjänst för utbildning av trafikförvaltningens medarbetare, som med hjälp av kvalificerad utbildningssupport ska kunna söka/hitta, jämföra och boka kostnadseffektiva utbildningstjänster med hög tillgänglighet och kvalitet hos olika externa utbildare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80511000 Personalutbildning, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen