See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transporttjänster, anskaffning av fraktioner samt hyra av växelflak och containrar
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtalet för löpande avrop av - Transport av grusmaterial, trädgårdsavfall och övrigt gods - Anskaffning av jord, grus, flis, täckbark och andra faktioner - Hyra av växelflak och liftdumpercontainer
Intern identifierare: 24/47
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 42414140 Containerkranar, 42418940 Containerlastare, 63110000 Godshantering, 63111000 Containerhantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000