217317-2019 - ÄndringSverige-Falun: Ledning, styrning och kommunikationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringsystem
Referensnummer: FEV19/0072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35711000 Ledning, styrning och kommunikationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Det önskade IT-systemet är ett verksamhetssystem för ärendehantering, arbetsorderhantering och CRM som skall användas inom Falu Energi & Vattens alla verksamhetsområden.
Leveransen omfattar införande, anpassning och utbildning av systemet i ett antal olika faser. Den första fasen omfattar våra enklaste ärendeflöden: Felanmälan, Klagomål/Frågor och Beställning av tjänst. Fas 2 omfattar vidareutveckling Beställning av tjänst, CRM och Arbetsorder och fas 3 Mina Sidor – Kunden är en del i ärendeprocessen.