217318-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Miljötekniska konsulttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Geo- och miljötekniska tjänster
Referensnummer: Dnr: 18MB1492
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal avseende konsulttjänster av geo-och miljötekniska tjänster som förstärker beställaren i uppdrag/projekt som drivs av beställaren. Syftet med denna upphandling är att täcka beställarens behov av konsulter inom geo- och miljötekniska tjänster för att säkerställa beställarens kapacitet vad gäller miljö- och geotekniska utredningar.