2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stationsförvaltning Sydväst
Beskrivning: -Tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av plattform och plattformförbindelser, såsom trappor, rulltrappor hissar mm som ansluter till plattform med där tillhörande förbindelsegångar, övergångar samt gångtunnlar. - Tillsyn och skötsel av utrustning till plattform, såsom tex bänkar, papperskorgar, belysning, väderskydd, värmehus och personstöd. - Spårstäd intill plattform samt 25 meter utifrån plattformens slut. Inklusive samtliga SOS-kostnader (skydds- och säkerhetskostnader. - Tillsyn, skötsel och underhåll av ledsagningsstolar. - Ogräs- och slybekämpning.
Intern identifierare: KOM-415368
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911300 Fönsterputsning, 90913100 Tankrengöring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Stationsförvaltning Sydväst