217365-2021 - ÄndringSverige-Jönköping: Reparation och underhåll av hissar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, underhåll och reparation av hissanläggningar 2020.
Referensnummer: 17/378
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun inbjuder anbudsgivare att lämna anbud avseende service och underhåll av hissanläggningar, trapphissar, telfrar, vikväggar och liknande anläggningar installerade i beställarnas fastigheter. Syftet med upphandlingen är att säkerställa funktionen och tillgängligheten till respektive anläggning för både beställarnas hyresgäster och brukare.