2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tyger, garner och sybehör
Beskrivning: Upphandlingen avser tyger, garner och sybehör för succesiva avrop under avtalstiden. Upphandlingen genomförs som en samordnad upphandling mellan Östra Göinge kommun, Osby kommun, Bromölla kommun, Hörby kommun och Höörs kommun, där Östra Göinge agerar som Inköpscentral enligt LOU för samtliga kommuner.
Intern identifierare: 2023-01642
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39500000 Textilvaror
Ytterligare klassificering (cpv): 19260000 Tyg, 19400000 Textilgarn och -tråd, 19433000 Bomullsgarn, 19435100 Sytråd, 19435200 Stickgarn
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tyger, garner och sybehör