217418-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Pannhus Huskvarna fördelningsstation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pannhus Huskvarna fördelningsstation
Beskrivning: Denna entreprenad innefattar mark- och grundläggningsarbeten samt nytt hus, se vidare ansökningsinbjudan. Upphandlingen genomförs i enlighet med Lag (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorerna med ett förhandlat förfarande.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105905:Lot:1