2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av transport skyddsvärt forensiskt gods
Beskrivning: Polismyndigheten bjuder härmed in leverantörer att lämna anbud. Upphandlingen genomförs som ett öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU). Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt där vinnande leverantör förväntas tillse att Polismyndighetens transportflöde av skyddsvärt forensiskt gods, i sin helhet, fungerar.
Intern identifierare: A646.847/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling av transport skyddsvärt forensiskt gods