See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Om- och tillbyggnad av Lucerna reningsverk
Beskrivning: Om- och tillbyggnad av Lucerna reningsverk.
Föregående meddelande: 286450-2023
Intern identifierare: U-050-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Om- och utbyggnad av Lucerna avloppsreningsverk
Beskrivning: Om- och utbyggnad av Lucerna avloppsreningsverk
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: BE, Byggentreprenör inklusive mark och yttre ledningar, VVS, rörinstallationer samt luftbehandlingsinstallationer inklusive fastighetsstyr SÖE
Beskrivning: BE, Byggentreprenör inklusive mark och yttre ledningar, VVS, rörinstallationer samt luftbehandlingsinstallationer inklusive fastighetsstyr SÖE
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: ME, Maskinentreprenör
Beskrivning: ME, Maskinentreprenör
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: EE, Elentreprenör
Beskrivning: EE, Elentreprenör