Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städservice 2020B
Referensnummer: 20200508-01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborg Arena och Scen AB upphandlar Städservice för verksamheterna Helsingborg Arena, Helsingborgs Stadsteater, Helsingborgs Konserthus, Konsul Perssons Villa och Sofiero Slott & Trädgårdar.
Kontraktsvärdet avser per avtalsår.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen