217501-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Hjärtklaffar och grafter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHjärtklaffar och grafter
BeskrivningHjärtklaffar, biologiska och mekaniska för öppen kirurgi. Grafter med och utan stent.
Intern identifierareVF2024-00042
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33184100 Kirurgiska implantat, 33184200 Kärlproteser, 33184300 Hjärtproteser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelVF2024-00042 Hjärtklaffar och grafter
BeskrivningUpphandling av hjärtklaffar och grafter.
Intern identifierareVF2024-00042_01
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelVF2024-00042 Hjärtklaffar och grafter, avtalsdel