217514-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Järn, parenterala preparat (B03AC), övriga medel vid anemier (B03XA) och Tiamin (AD11DA01)
Referensnummer: RS230228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland upphandlar sitt behov av Järn, parenterala preparat (B03AC), övriga medel vid anemier (B03XA) och Tiamin (AD11DA01).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen