Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42512300 Värme-, ventilations- och luftkonditioneringsenheter, 42520000 Ventilationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser köp av Ventilationsfilter (luftfilter) för ventilationsaggregat (ventilationssystem) till samtliga verksamheter i Håbo kommun. Avrop av ventilationsfilter sker successivt under avtalsperioden och i uppdraget ingår det leveranser/transporter till varje enhet inom kommunen.