Upphandling omfattar ramavtal för byggmaterial och järnhandelsvaror.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 24 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 15
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 15
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Byggmaterial och järnhandelsvaror, Hälsingland 2022
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial, 44316000 Järnhandelsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 01/07/2022Slut: 30/06/2024
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
1+1 år
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6
Del nr: 7
Del nr: 8
Del nr: 9
Del nr: 10
Del nr: 11
Del nr: 12
Del nr: 13
Del nr: 14
Del nr: 15