217617-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnads- och anläggningsarbeten – Ramavtal avseende mark- och anläggningsarbeten i partnering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende mark- och anläggningsarbeten i partnering
BeskrivningEntreprenaderna omfattar mark- och anläggningsarbeten i Håbo kommun. Detta innefattar både nyanläggning och omläggning. Entreprenadformen är totalentreprenad (ABT 06) med arbetsformen partnering.
Intern identifierareUH-24-42271
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal avseende mark- och anläggningsarbeten i partnering