Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskyddsmaterial och Service 2019
Referensnummer: UH-2018-432
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun upphandlar ramavtal för köp av brandskyddsmaterial och service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 45343000 Installation av brandskydd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen