217690-2017 - ResultatSverige-Varberg: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Företag- och fastighetsförsäkring och motorfordonsförsäkring.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Varbergs Bostads AB upphandlar företag- och fastighetsförsäkring och motorfordonsförsäkring.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandling av företag- och fastighetsförsäkring och motorfordonsförsäkring
Del nr: Anbud kan lämnas på båda eller vald del av anbudsförfrågan
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66510000 Försäkringar, 66514110 Motorfordonsförsäkringar, 66515200 Sakförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försäkringstjänster egendom-, ansvarsförsäkring samt motofordonsförsäkring.