217694-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mediaförmedling.
Referensnummer: 345/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Förmedling av annonser till all media dvs. dags- och fackpress, radio, TV, internet, trafikreklam, affischer m.m. I förmedling av annonser ingår även bokning, fakturering, annonskontroll, korrekturläsning, sättning av annonser. Mediaförmedling ska även kunna ske internationellt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen