Karlstads universitet upphandlar tjänster inom ledarskapsutveckling, coachning och kris- och konflikthantering. Inom universitetet eftersträvas ett ledar- och medarbetarskap så som det beskrivs i universitetets ledar- och medarbetarpolicy. För att stödja det arbetet behöver universitetet upphandla kompletterande konsultstöd inom ledarskapsutbildning, coachning och kris- och konflikthantering.
Observera att det under jul- och nyårshelgerna kan ta längre tid att få svar på eventuella frågor.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Ledarskapsutveckling
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Coaching
Del nr: 2
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning