217745-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Golvbeläggning och väggbeklädnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster – Golv.
Referensnummer: 109/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar Golvbeläggningsarbeten av trä, parkett och mattor med tillhörande arbeten arbeten såsom utrivning, golvspackling, uppregling, läggning, slipning, lackning, oljning m.m. Även golvarbeten i våtrum.
Med Ramavtalen som grund kommer avrop att göras för varje uppdrag, där omfattning och övriga förutsättningar preciseras.
Avtalsanvändare:
— Göteborgs stad. För mer information se webbplats: http://www.goteborg.se
— Göteborgs kyrkogårdsförvaltning,
— Räddningstjänsten Storgöteborg,
— Göteborgsregionens kommunalförbund och ISGR AB.
Denna upphandling omfattar två (2) delområden, för vilka Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på det ena eller på båda delområdena.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45431000 Golv- och plattläggning, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen