Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom VA - el och styr
Referensnummer: KS 2023/103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser uppdrag inom utredning, projektering och besiktning inom kommunernas verksamheter för vatten och avlopp (VA). Tjänsterna som efterfrågas är inom område för el och styr.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
TBA