2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanningstjänster avseende psykologer
Beskrivning: SiS upphandlar bemanningstjänster (dvs. personaluthyrning) inom hälso- och sjukvård som ska kunna levereras till SiS samtliga institutioner inom respektive delområde. Upphandlingen syftar till att säkerställa patientsäkerheten inom SiS genom att tillgodose behovet av bemanning av arbetspass som SiS ordinarie personal av olika skäl inte kan bemanna. Bemanningstjänsterna kommer att utgöras av såväl korttidsbemanning som långtidsbemanning samt planerad och oplanerad frånvaro av ordinarie personal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: ANBUDSOMRÅDE 1. VÄST - PSYKOLOGER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121049:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85140000 Diverse hälsovård, 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: ANBUDSOMRÅDE 2. SYD - PSYKOLOGER
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121049:Lot:2