217919-2017 - Frivillig förhandsinsynSverige-Södertälje: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1125 Underhållsavtal Personec.
Referensnummer: TI 2017-1125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för underhåll, felavhjälpning och användarsupport till Personec med tredjepartsprodukter.
Varorna/tjänsterna kan av tekniska skäl endast tillhandahållas/utföras av en viss leverantör. (LOU 6 kap. 14 § punkt 2).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen