See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggnings- och anläggningsarbeten Trollhättan Stad
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster.
Intern identifierare: 2023/00901
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatoriska krav 1
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster.
Ytterligare klassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Huvudklassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor