217948-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Miljötjänster – Ramavtal tekniska konsulter utredning förorenade områden 2023
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal tekniska konsulter utredning förorenade områden 2023
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter ”Utredande konsulter inom förorenade områden” åt Beställaren. Ytterligare information om aktuella tjänster framgår av upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83298:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90730000 Spårning, övervakning och återställning av föroreningar