Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multifunktionsskrivare
Referensnummer: KSUH22/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla ramavtal för operationell leasing (en ren hyreslösning utan något restvärde) av multifunktionsskrivare. Ramavtalet avser också utbildning samt service och support.
Avrop från Ekerö kommuns verksamheter kommer att ske successivt under avtalstiden då tidigare leasingavtal har varierande sluttid.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232100 Skrivare och kurvskrivare, 30200000 Datorer och datamateriel, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30232000 Kringutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen