2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggnation av avloppsreningsverk
Beskrivning: Entrepenaden omfattar byggnation av ett nytt avloppsreningsverk i Näs för Avesta Vatten och Avfall AB. Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90558:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262300 Betongarbeten, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar, 45236000 Markanläggning, 45223200 Konstruktionsarbete, 45232421 Reningsverk, 45232430 Vattenrening