21800-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – E4 Trafikplats Ljungarum, genomgående körfält, konsult
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: E4 Trafikplats Ljungarum, genomgående körfält, konsult
Beskrivning: Var med och ge Jönköpings mest trafikerade trafikplats ett nytt ansiktet och bidra till förbättrad framkomlighet genom staden. I uppdraget ingår att ta fram FFU för utförande entreprenad för E4 Trafikplats Ljungarum.
Intern identifierare: KOM-411718
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: E4 Trafikplats Ljungarum, genomgående körfält, konsult