See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Teknisk konsult: kontrollant
Beskrivning: Halmstads kommun avser upprätta ramavtal med leverantörer som tillhandahåller Teknisk konsult: kontrollant inom följande teknikområden bygg, el, vvs och mark enligt detta förfrågningsunderlag. Halmstads kommun (212000-1215) samt nedan övriga upphandlande myndigheter är avropsberättigade Halmstad Rådhus AB (556649-7961) Destination Halmstad AB (556650-5227) Halmstads Energi och Miljö AB (556528-3248) Halmstads Energi och Miljö Nät ( 556330-3980) Halmstads Stadsnät AB (556532-6187) Halmstad Business Incubator AB (556504-3774) Halmstads Flygplats AB (556650-1846) Laholmsbuktens VA AB (559227-1752)
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Teknisk konsult: kontrollant obligatorisk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119863:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71315000 Byggnadsteknik, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Bygg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119863:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: El
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119863:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: VVS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119863:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Mark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119863:Lot:5