Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av vård- och omsorgsboendet; Korsnäsgården i Falu kommun 2023
Referensnummer: GNU 2022/01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innebär att för Falu kommuns omvårdnadsnämnds räkning och i enlighet med vad som framgår i upphandlingsdokumenten med tillhörande bilagor ansvara för drift av Vård- och omsorgsboendet: Korsnäsgården.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85311100 Äldreomsorg, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen