218031-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PA konsult
Referensnummer: UH/21/126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsult inom Public affairs
Om Skellefteå Kraft
Skellefteå Kraft är en av Sveriges största kraftproducenter med produktion av vind- och vattenkraft, värme och bioenergi. Vårt mål är ett Sverige som drivs av 100 % förnybar energi. Därför säljer vi bara 100 % förnybar kraft, och satsar så mycket vi orkar på investeringar och forskning.
OMFATTNING
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande PA konsult, med diarienummer UH/21/126, enligt nedanstående instruktioner. och bifogade handlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79416200 Konsulttjänster för public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen