218039-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Lycksele: Kollektivtrafik på väg
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Korttidsupphandling linje 31, 32, 34
Referensnummer: 21/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60112000 Kollektivtrafik på väg
II.1.4.
Kort beskrivning
Länstrafiken i Västerbotten AB, nedan kallad beställaren, inbjuder er härmed att lämna
anbud korttidsupphandlingarna avseende Objekt 22301 - 22303, linje: 31, 32, 34.
På grund av överprövning av tidigare fattade tilldelningsbeslut genomför Länstrafiken nu en upphandling rörande ovan nämnda objekt som omfattar perioden från 12 december 2021 till 30 september 2022 med möjlighet till förlängning månad för månad till som längst 31 mars 2023.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen