218055-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tillagning av måltider – Färdiglagade portionsrätter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärdiglagade portionsrätter
BeskrivningDenna upphandling avser tillagning och leverans av färdiga färska portionsrätter till Region Dalarnas Café- och kioskverksamheter för försäljning till personal, patienter och andra kunder/besökare. Idag finns denna verksamhet vid Falu samt Ludvika lasarett.
Intern identifierareSN 2024/42
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Ytterligare om kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider
Ytterligare klassificering (cpv): 55523000 Catering för övriga företag eller övriga institutioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelInformationsfrågor
Huvudklassificering (cpv): 55523000 Catering för övriga företag eller övriga institutioner
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del (1)