2. Förfarande
Förfarande
Titel: Styrsystem för gatubelysning
Beskrivning: Med denna annons av förhandsinsyn vill Eskilstuna kommun informera om sina avsikter att genomföra förhandlat förfarande utan föregående annonsering enligt LOU (2016:1145) 13 kap. 14 § punkt 2. Eskilstuna kommun, med organisationsnummer 212000-0357 har för avsikt att ingå avtal med Capelon AB, med organisationsnummer 556515-6600 avseende Styrsystem för gatubelysning. Avtal kommer att tecknas tidigast 10 dagar från den dagen annonsen om förhandsinsyn publicerats. Avtal kommer att tecknas förutsatt att ingen invänder mot att de förutsättningar som anges i denna annons är riktiga. Värdet av det kontrakt som tilldelas i det här förfarandet: 3 900 000 kr. Kontraktstiden är från avtalstecknande 2026-04-10– 2029-04-09 med möjlighet att förlänga Kontraktet i ytterligare 7 år med oförändrade villkor, dock med högst 1 år i taget.
Intern identifierare: UE 25.030
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000