218127-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Reparation och underhåll av maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal truckverkstad
Referensnummer: 106-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar schemalagd förebyggande underhållsservice och reparationer av maskiner enligt bifogad maskinlista samt i förekommande fall reparation av skador på dessa maskiner.
Uppdraget genomförs idag med tre servicetekniker som arbetar heltid med beställarens maskiner. Bemanningen uppskattas fortsatt till tre servicetekniker på heltid.
Uppdraget kommer till största del att utföras på beställarens anläggning i Halmstad men kan komma att stundtals även utföras på Beställarens anläggning i Varberg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen