Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende arkiv och förvaringsprodukter med tilhörande tjänster
Referensnummer: 2.4-249-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44421720 Förvaringsskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Mål och syfte med upphandlingen är att säkerställa att NRM får en kompetent Leverantör som kan tillhandahålla, för ändamålet, rätt förvaringsprodukter och som kan tillgodose leveranser samt tillhörande tjänster under avtalsperioden. Leverantören ska utgöra ett kompetent stöd från projektering till slutbesiktning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44421600 Värdeförvaringsskåp, 44421700 Lådor och skåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen