Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunal vuxenutbildning för invandrare - distansundervisning
Referensnummer: GYVF-2021-1406
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Gymnasie- och vuxenutbildningsförvaltningen upphandlar distansundervisning av kommunal vuxenutbildning för invandrare. För upphandlingen är studieväg 2c, 2d, 3c och 3d aktuella.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80500000 Utbildningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen