218156-2023 - ÄndringSverige-Vänersborg: Röntgendiagnostisk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildplattescannrar
Referensnummer: RS 2023-00215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33124200 Röntgendiagnostisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Bildplattescannrar (avläsningsmaskiner för bildplatteteknik), bildplattor och hygienpåsar för intraoral röntgen.